Wernisaż DEVEBERE – unikatowy obiekt autorskiej „architektury tymczasowej” zapraszamy 12 lipca o godzinie 17:00 w BWA w Kielcach – Galeria Przed!
Niezwykły projekt dwóch młodych architektów: Macieja Siudy – Kielczanina, absolwenta LO im. S. Żeromskiego w Kielcach i obecnie asystenta w Katedrze Architektury i Urbanistyki Politechniki Świętokrzyskiej oraz Rodrigo Garcia Gonzaleza, jego hiszpańskiego współpracownika, pokazany na Biennale Architektury w Wenecji i w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu w 2012 – zostanie zrealizowany przy BWA w Kielcach. Od 7 lipca do 12 lipca 2014 rusza akcja budowania przestrzennej formy architektonicznej z ponad 25 tysięcy plastikowych butelek PET. Akcja zostanie zrealizowana z inicjatywy BWA (Dział Edukacji BWA: Izabela Łazarczyk-Kaczmarek i Magdalena Leśniak), większości butelek zaś dostarczy firma VEOLIA, na co dzień zarządzająca śmieciami Kielczan. Zapraszamy wszystkich chętnych do gromadzenia dla nas budulca: przyjmujemy plastikowe butelki typu PET – czyste, niezgniecione i z zakrętkami. Zapraszamy także chętnych do włączenia się do akcji tworzenia: wspólną, twórczą zabawą będą kierować autorzy: Maciej Siuda i Rodrigo Garcia Gonzalez, oni też zaprojektowali dla Kielc zupełnie nową – wyjątkowo dużą i efektowną plastycznie formę.
Po wielkim sukcesie DEVEBERE w Wenecji również i Kielczanie oraz goście naszego miasta będą mogli obejrzeć dzieło „architektury tymczasowej” projektu pochodzącego stąd znakomitego architekta i artysty.
Wszystkich wolontariuszy chętnych do pracy podczas akcji prosimy o kontakt z koordynatorem w Kielcach Izabelą Łazarczyk-Kaczmarek z BWA w Kielcach tel. 41 344 49 42 (wew. 25)
Z entuzjazmem odpowiedzieliśmy na zaproszenie do wzięcia udziału w tym projekcie. Jesteśmy częścią światowej grupy, która prowadzi swoją działalność w sposób społecznie odpowiedzialny, w zgodzie z zasadami zrównoważonego biznesu. Kielecki projekt świetnie wpisuje się w promowaną przez nas od wielu lat maksymę: uczynić z odpadu surowiec. Obok funkcji edukacyjnej i ekologicznej projekt ma również, a może przede wszystkim, wymiar estetyczny, zwracający uwagę na to, że instalacja, która powstała z odpadów, jest obiektem sztuki. Zwraca uwagę na to, że można podarować odpadom drugie życie.
Iwona Krzyżowska
Dyrektor ds. komunikacji Veolii Usługi dla Środowiska
Wsparcie
Artystyczna Pracownia Rzeźbiarska Sławomir Micek
KLIIKA MOTOCYKLOWA