GALERIA GÓRNA
9.02.2018 | PIĄTEK | GODZ. 18.00
„DRZEWO IDEA I MATERIA”
kurator wystawy Andrzej Brzegowy
ARTYŚCI
Andrzej Brzegowy
Zbigniew Dudek
Mirosław Dziedzicki
Aleksandra Gieraga
Adam Gugała
Izabela Kita
Mirosław Kołsut
Nechama Levendel
Josef Lorenc
Tomasz Matuszak
Krzysztof Mańczyński
Ivan Novotný
Aleksander Olszewski
Adam Romaniuk
Siraj Saxena
Maciej Filip Sobierajski
Jan Trojan
Joanna Trzcińska
Artūras Žilinskas
Kilka słów o wystawie „Drzewo – idea i materia”
Drzewa są. Od samego początku. Jedno z nich, w środku ogrodu, z owocami o nadprzyrodzonej mocy. W naszych światach, zarówno w świecie rzeczywistym (materia), jak i w świecie wyobraźni (idee), drzewo jest tak wyraźnie obecne, że można by sparafrazować słowa Gertrudy Stein mówiąc: „Drzewo jest drzewem, jest drzewem, jest drzewem”, by pokazać naszą bezradność wobec ich oczywistości. Drzewo, podobnie jak dom, to jeden z pierwszych tematów dziecięcych rysunków, i być może potrzeba właśnie dziecięcej niewinności, jaką zachowują niektórzy artyści, by zorganizować tak zatytułowaną wystawę, jak zrobił to jej kurator i artysta biorący w niej udział – Andrzej Brzegowy. (…)
Agata Morgan
9.02.2018 | PIĄTEK | GODZ. 18.00
Dr hab. Maciej Aleksandrowicz
Mała część wszystkiego -Rzeźba
Dr hab. Maciej Aleksandrowicz prof. Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (ur. 1973) studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1992-1998 w pracowni prof. Stanisława Słoniny oraz w Instytucie Historii Sztuki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego w latach 1999-2002; stypendysta w University of Humberside, Hull (Wielka Brytania), Wykłada na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Projektowania Przestrzennego od 2007; prodziekan Wydziału Rzeźby od 2008 do 2012. Wykładowca w Wyższej Szkole Artystycznej gdzie prowadzi zajęcia z Psychofizjologi Widzenia i Rzeźby. Obrona doktoratu w 2007. Stypendium Twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2008. Profesor nadzwyczajny 2012, Habilitacja 2013, Uczestnik wielu wystaw. Organizuje i prowadzi warsztaty poświęcone sztuce w przestrzeni publicznej i site-specific. Realizuje rzeźby monumentalne m.in. w Mauzoleum Bitwy pod Ostrołęką, pomnik Żołnierzy Poległych Na Misjach w Warszawie. Członek Rady Programowej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.
9.02.2018 | PIĄTEK | GODZ. 18.00
SREBRO pt. „TOŻSAMOŚĆ” wystawa pokonkursowa z BWA w Legnicy
26 Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej pt. „Tożsamość” w ramach Legnickiego Festiwalu Srebra
W wystawie biorą udział artyści z takich krajów jak: Niemcy, Iran, Litwa, Hiszpania, Francja, Turcja, Portugalia, Korea Południowa, Kolumbia, Czechy, Rosja, Polska, Holandia, Słowacja, Chiny, Belgia, Włochy, Austria, Izrael, Dania, Japonia
9.02.2018 | PIĄTEK | GODZ. 18.00
wystawa prac
Arkadiusza Wolskiego – projektanta, jubilera.
Ur. w Warszawie w 1972r. Ukończył Uniwersytet Gdański (1998r.). Złotnictwem zajmuje się od momentu ukończenia studiów, posiada własną pracownię. Członek Grupy Sześć. Tworzy biżuterię ze złota, srebra i mosiądzu, jak również z wulkanicznej lawy, morskiego szkła i materiałów z odzysku. Jest laureatem prestiżowej nagrody w konkursie „Innowacje” na targach Inhorgenta Europe w Monachium. Wystawy indywidualne: Galeria YES, Poznań, Polska; Nida, Litwa; Galerie Aniol, Wuppertal, Niemcy; Kunstindustrimuseet, Kopenhaga, Dania. Udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą (Niemcy, Rosja, Serbia i Czarnogóra, Szwecja). Nagrody: Amberif 2000 – Nagroda Specjalna, Gdańsk, 2000; Amberif Design Award – wyróżnienie, Gdańsk, 2000; Figure and Form – III nagroda, Petersburg, Rosja, 2000; wyróżnienie za kolekcję mody Małżeństwo z miłości, Złota Nitka, Łódź, Polska, 2001; Przyjazdy- odjazdy – nagroda specjalna, Galeria Milano, Warszwa, 2003. Uczestnik wystawy: „25 na 25. Biżuteria czasu wolności”, Złoto Srebro Czas – Targi Biżuterii i Zegarków, Warszawa / Galeria Sztuki, Legnica (2014-2015).
polecamy www.arekwolski.com